Vampyr

gry do pobraniaVampyr to gra cRPG osadzona w XX-wiecznym Londynie. Wydaje się to tytuł od uczelnia DONTNOD Entertainment – demiurgów m. in. Remember Me Life is Strange oraz. świat jest w otwarty i pozwala na swobodną eksplorację pełni. Od mieszkańców stolicy Anglii otrzymujemy przeróżne zadania, tak jak główne, jak i poboczne. Atoli aby przeżyć w krainy wampira, musimy od czasu do czasu pożywiać się ludzką krwią. Spośród tłumu upatrujemy sobie niezgrabę i polujemy na nią. Poznajemy jej codzienne lekcje, by koniec końców przeistoczyć je na naszą plon lub spowodować, że np. ofiara znajdzie się sama w ciemnym zaułku (premiowane są ciche zabójstwa). Dodatkowo na protagonistę czeka oraz otwarta walka. W Vampyr zrezygnowano z paska istnienia i energii, tylko dla tego pierwszego. Powoduje owe odpowiednie wyważenie stylu bitwy, jaki podejmujemy, ponieważ stosowanie wampirzych mocy skraca rzemień HP. Przypomnijmy, iż artykulacja tu o tytule mającym punktować przede wszystkim mrocznym klimatem i fabułą zmuszającą do podejmowania moralnych wyborów. Kampanię osadzono w Londynie na początku XX wieku. Czasy panowania wirusa hiszpańskiej grypy skłoniły doktora Reida do pomocy i opanowania wirusa. Nie spodziewał się jednak, iż zostanie przemieniony w wampira, a tym samym zmuszony do zaspokajania żądzy krwi.

Vampyr oficjalny trailer gry

Gdyby chodzi natomiast o mechanikę, Vampyr należy do gatunku RPG z elementami gry akcji. Mały przedsmak zabawy zapewnia nam poniższy materiał wideo. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie prezentuje on finalnej wersji gry. Vampyr to tytuł typu action RPG autorstwa studia DONTNOD, znanego do tej pory z hitów takich jak Remember Me czy przygodówkowego Life is Strange.

Gracz wciela się w tytułowego wampira, niegdyś lekarza, który pomagał ludziom na przestrzeni pierwszej wojny światowej – chorobliwą obsesją na paragrafie krwi zaraził się na przestrzeni powrotu do domu z frontu.
Stephane Beauverger ze studia Dontnod Entertainment, udzielił w ostatnim czasie kilku wywiadów, w tym serwisom God is a Geek and WCCF Tech. Zdradził w nich bez liku dotąd nieznanych faktów dotyczących gry Vampyr. Zebraliśmy gwoli was najważniejsze z nich.
Akcja gry osadzona widnieje w chyba najlepszych czasach dla wampirów – młodzieńcze lata XX wieku, w Wielkiej Brytanii, na terenie której szaleje grypa zwana „hiszpanką”, a dokładniej – na ulicach Londynu. W tym pogrążonym w chaosie mieście, zdesperowani ludzie, którzy przypadkiem skręcili w złą ulicę, padają ofiarami wampirów.
Nasze ofiary możemy uwodzić, ale gdyby braknie nam już cierpliwości, zawsze istnieje metoda musu bezpośredniego. Jako wampir nie tylko potrafimy radzić sobie w wojnie wręcz, ale także będziemy wspomagać się nadprzyrodzonymi mocami. Niestety nasza siła widnieje bezpośrednio powiązana z energią życiową – używanie mocy wyczerpuje nasze siły witalne a sprawia, że musimy odkryć szybko sposób na całkowanie krwi. Na szczęście my dodatkowo będziemy mogli się uzbroić dzięki systemowi wytwarzania sprzętów ze znalezionych materiałów. Abstrahując od rozmaitych narzędzi i podtrzymuje, będziemy mogli wytwarzać dodatkowo specjalną amunicję czy powłokę dla naszych broni, na skutek którym będą one skuteczniejsze w walce z określonymi przeciwnikami. Nasz bohater forsowny jest funkcjonować w świecie, w którym panuje mór grypy, a on już sam oprócz tego zmaga się coraz z jedną dość uciążliwą chorobą – wampiryzmem. Blisko, że cały czas próbuje odgadnąć bliżej swoją przypadłość to usilnie pomaga chorym. To od nas w dużej mierze jest zależny kto zginie, a kto zostanie ocalony. Śmierć każdego mieszkańca jest bardzo duża, gdyż wpływa na poczucie bezpieczeństwa całej społeczności. Im więcej Londyńczyków pozbawimy życia tym więcej w mieście pojawi się łowców wampirów, którzy z czasem mogą nie pozostawiać nam wyboru….

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDestiny 2 – Pobierz
Następny artykułCall of Duty: WWII – Pobierz
Jestem jednym z profesjonalnych graczy zapalony do publikacji wartościowych i ciekawych treści na tej stronie. Moja misja to dzielenie się poradami dotyczących rozgrywki w grach komputerowych ale nie tylko, bo także tworzę recenzje dotycząc produktów dla graczy a także dodatków do gier które czasami warto się z nimi zapoznać i je pobrać.