pobierz Project CARS 2

gry do pobraniaProject CARS 2 – gra stworzona przez graczy i testowana przez światowej klasy kierowców wyścigowych – wliczając w to dwukrotnego zwycięzcę wyścigu Le Mans – Tommy’ego Milnera; kierowcę rajdowego reprezentującego Audi – René Rasta oraz kierowcę wyczynowego – Bena Collinsa, który pojawił się w takich produkcjach jak Skyfall azaliż Doctor Strange. Project CARS 2 pozostaje najlepszą ofertą dla miłośników gier wyścigowych, oferując graczom rajdowe doznania na każdym etapie rajdu, dając całkowitą swobodę priorytetu jak i gdzie jechać. Kiedy tylko. Gdziekolwiek. Film, widoczny niżej, nie jest jakoś szczególnie długi, ale całkiem biegle ilustruje jakość oprawy wizualnej projektu, ogromny wybór aut oraz zróżnicowane efekty pogodowe. Całość prezentuje się naprawdę doskonale, co znaczy, że fani wirtualnego ścigania nie są mieć powodów do narzekań.
Project CARS 2 na komputery PC to ciąg dalszy uznanej gry wyścigowej spośród 2015 roku. Za produkcję ponownie odpowiedzialne jest studio Mad Slightly, popularne m. in. z Badanie Drive: Ferrari Racing Legends, Need for Speed: Shift i Shift 2: Unleashed. Produkcja została częściowo opłacona na platformie World of Mass Development – faktycznie samo, jak i część główna. W związku z tym, podczas tworzenia tytułu uczestniczyli także sami gracze, przekazujący swoje wskazówki. Doprowadzenia rozgrywki nie zmieniły się. Jest to więc praca stawiająca na realistyczne metoda do jazdy samochodami, atoli deweloperzy udostępnili rozmaite wariacje, pozwalające dostosować poziom problemu przeciwników oraz umożliwiające przyłączenie, bądź wyłączenie ułatwień, w powyższym, chociażby optymalnej linii peregrynacji, wyświetlanej na torze.
Z innych doniesień dotyczących studia Mad Slightly, ekipa jakiś czas temu ujawniła, iż pracuje nad jeszcze 1 projektem, związanym z niejaką znaną marką z Hollywood. Mimo że nie zdradzono nic konkretnego, jest spora możliwość, że chodzi np. o grową adaptację cyklu Szybcy i wściekli. Może w ciągu E3 poznamy detale?

Project CARS 2 oficjalny trailer gry

Project Cars to gra, jaka od samego początku egzystowała zapowiadana jako „najlepszy symulator na rynku, który zmiecie dowolną grę pokroju Forza Motorsport i Gran Turismo”. W samym tym stwierdzeniu Slightly Mad Studios czyli atelier odpowiedzialne za Project Cars oraz serię gier Shift oraz Shift 2: Unleashed, podłożyło sobie wielką kłodę pod nogi sugerując, iż w/w tytuły należą aż do „elitarnego” grona „gier” symulacyjnych.

I nie byłoby owo zbyt wielkim problemem jeśliby nie fakt, iż sama gra w dniu premiery okazała się nie tylko nie podbić rynku gier motoryzacyjnych ale przede wszystkim stała się obiektem wyzwisk i wyśmiewania – problem leżał w kiepskiej optymalizacji (co pozostało z czasem poprawione), atoli najważniejsze były nieustanne błędy oraz… wysoce nierealistyczna fizyka jazdy (Wrażenia z jazdy w stylu rFactor`a czy Assetto Corsy? Zapomnijcie… ). Niestety do poprawy tej sytuacji nie przyczynił się żaden z kilkunastu kluczowych momentów przełomowych w historii gry Project Cars, gdzie za każdym razem SMS robiło dokładnie odwrotną rzecz niż powinno. Efektem było niedawne udostępnienie darmowej wersji gry (z okrojoną zawartością) zawierającą samochody marki Pagani. Wrażenia z jazdy niestety nie zmieniły się od czasu gry w beta testową wersję gry na imprezie branżowej Intel Extreme Masters w Katowicach w 2015 roku. Jednakże od pewnego czasu twórcy gry udostępniają szczątkowe informacje odnośnie ich nowego dzieła nazwanego – a jakże by inaczej – Project Cars 2. Do tej pory jednak były to tylko zrzuty ekranów, podkręcone w Photoshopie „rendery” i drobne dane techniczne. Aż do 30. 01. 2017 roku kiedy to na świat wyszedł trailer, który rzekomo przez pomyłkę wyszedł na światło dzienne (możecie go obejrzeć na samym dole). Materiał pokazuje kilka samochodów, które zobaczymy w grze:
Nowością są licencjonowane zawody Rallycross – zmagania na zamkniętych trasach o nawierzchni asfaltowo-szutrowej. Twórcy przygotowują autentyczne wozy i lokacje z bieżącego sezonu rozgrywek. Gracze otrzymają do dyspozycji takie auta, jak Honda Red Bull GRC Civic Coup, Volkswagen Polo RX i Ford Focus RS RX.
Pojawiły się pierwsze fragmenty z rozgrywki z zapowiadanej na wrzesień drugiej części symulatora wyścigów samochodowych Project CARS. Twórcy tytułów takich jak Need for Speed: Shift i Shift 2: Unleashed obiecują podnieść poprzeczkę względem poprzednika przede wszystkim pod względem poziomu symulacji, na który narzekali bardziej wymagający miłośnicy sim-racingu.
Autorzy Project CARS 2 zapowiadają przeszło 170 licencjonowanych samochodów popularnych marek, ponad 60 urozmaiconych tras obejmujących również nowe serie Rallycross i IndyCar, a także m. in. dynamiczne warunki atmosferyczne, pory roku oraz pełny cykl dobowy. Pojawi się także system LiveTrack 3. 0, który w trakcie wyścigu płynnie zmodyfikuje powierzchnię zależnie od wydarzeń na torze i warunków pogodowych.
Nowy symulator wyścigowy obiecuje również dostarczyć oszałamiającą grafikę, precyzyjną fizykę samochodu i poprawione sterowanie oraz ulepszoną sztuczną inteligencję. Wszystko fajnie brzmi w teorii – co z tego wyniknie, przekonamy się już wkrótce.