Elex

gry do pobraniaElex to wydana na PC Windows gra RPG spośród elementami akcji, którą stworzyło niemieckie studio Piranha Bytes, znane przede wszystkim z kultowej w Polsce serii Gothic tudzież opartego na podobnych rozstrzygnięciach cyklu Risen. Tytuł znajduje się efektem współpracy deweloperów spośród firmą Nordic Games, jaka jest odpowiedzialna za jego wydanie. Fabuła Akcja gry osadzona jest w mrocznym, postapokaliptycznym uniwersum, gdzie obok siebie współistnieją zaawansowana technologia tudzież magia. Elex przenosi graczy na planetę Magalan, w którą wiele lat uprzednio uderzył meteoryt. Akcja bitwy osadzona jest w mrocznym, postapokaliptycznym uniwersum, gdzie współistnieją obok siebie zaawansowana technika oraz magia. Elex przenosi graczy na planetę Magalan, w którą wiele latek wcześniej uderzył meteoryt. Nieszczęśliwy wypadek doprowadziła do zniszczenia prosperującej tam cywilizacji; na jej zgliszczach powstał nowy świat, zamieszkały przez potomków nielicznych ocalałych.

Wraz z meteorytem na Magalan przybyło jednak maleńko jeszcze – tajemniczy składnik, tytułowy elex. Służy pan do produkcji uzbrojenia tudzież stosowania magicznych umiejętności, ale jego używanie niesie ze sobą także uboczny – jego posiadacze powoli tracą ludzkie odczucia efekt. Mimo to o złoża surowca toczą się nieustanne potyczki. Katastrofa doprowadziła do przepasienia kwitnącej na globie cywilizacji; na jej zgliszczach wstał nowy świat, zaludniony przez niedobitków i ich potomków. Razem z meteorytem na Magalan przybyło jednak coś w dalszym ciągu – tajemniczy, tytułowy składnik elex. Służy on aż do produkcji uzbrojenia oraz wdrożenia magicznych umiejętności; problem w opisywanym, że jego używanie ciągnie ze sobą efekt wynikający – degenerację ciała jego posiadacza. Mimo to o złoża surowca toczą się nieustające walki. Ludność Magalan platforma obywatelska uderzeniu meteorytu podzieliła się na kilka obozów. Najmocniejszy z nich stanowią naprawdę zwani Albowie, frakcja o imperialistycznych zapędach, która z powodu nadużywania eleksu zatraciła lokalne człowieczeństwo i kieruje się wyłącznie czystą kalkulacją. Aż do walki z Albami przybywają trzy inne grupy: dążący do harmonii z twarzą Berserkerzy, zaawansowani technologicznie Klerycy, a także stroniący od końcówki świata Banici. W Elex pobierz przygodę rozpoczynamy jako generał Albów, zdradzony przez swych pobratymców i pozostawiony na pastwę losu. Bohater szczęśliwym trafem przeżywa katastrofę maszyny tudzież budzi się w obozie Berserkerów, nie pamiętając pewnych wydarzeń ze swojej prehistorii.

Elex – pokieruj losem bohatera

Od tego momentu gracz może pokierować jego losami – przyduszając świat, wykonując zadania tudzież wreszcie sprzymierzając się spośród Berserkerami, Klerykami lub Banitami. Każda ze stron anagonizmu ma inny pomysł na przyszłość i próbuje przekuć w czyn pewne plany, a w miejsce za pomoc oferuje nowego rodzaju nagrody: od magii, przez niekonwencjonalną broń, aż po potężną technologię. Mechanika Do dyspozycji graczy deweloperzy oddali duży, otwarty świat, który jest dozwolone swobodnie eksplorować (brak tędy ekranów ładowania). Jedynym bałwaństwem jest poziom naszego bohatera oraz siła napotykanych agresorów, którzy strzegą przejść do określonych regionów postapokaliptycznego kosmos. A te są zróżnicowane – w czasie zabawy zwiedzić można między innymi mroczne bagna, ośnieżone góry czy gandzia lasy. Warstwa wizualna wydanej na PC Windows wojny stoi na przyzwoitym stanie. Odwiedzane w czasie zabawy lokacje prezentują się ładnie, szczególnie na komputerach wyposażonych w mocne podzespoły. To zasługa znanego z wcześniejszych programów Piranha Bytes silnika graficznego, który na potrzeby Elex został usprawniony. Produkcja, tradycyjnie, nie zawiera trybu multiplayer, jako że deweloperzy skupili się wyłącznie na kampanii gwoli pojedynczego gracza. Oczywiście przemierzanie tak rozległego terenu natomiast wędrowanie pomiędzy lokacjami na dłuższą metę mogłoby egzystować męczące, dlatego też twórcy opowiedzieli system szybkiej podróży w formie teleportów. Można podobnie skorzystać z plecaków odrzutowych, które znalazły się na umeblowaniu protagonisty. W trakcie przygody gracze natykają się na wiele interesujących postaci niezależnych, które mają swą opinię o otaczającym gryzie świecie. Część z nich da się nakłonić do towarzyszenia nam w podróży, niedaleko czym w danym momencie możemy podróżować tylko z jednym kompanem. Oczywiście, tak jak w grach z kolekcji Gothic i Risen, istotnym elementem Elex jest bijatyka. Główny bohater musi się zmierzyć z wieloma przeciwnikami, wśród których znajdują się powstałe w wyniku mutacji potwory, atoli także potężne machiny militarne. Z kolei w ekwipunku protagonisty znajduje się zarówno broń biała, jak i palna, otóż między innymi miecze, karabiny laserowe czy zaawansowane zabawki do pojedynków wręcz. Nie zabrakło też rozmaitych zbroi natomiast pancerzy. Kwestie techniczne Warstwa wizualna wydanej na PC Windows gry stoi na przyzwoitym poziomie. Odwiedzane podczas zabawy lokacje prezentują się ładnie, szczególnie na komputerach wyposażonych w mocne podzespoły. To zasługa znanego z wcześniejszych projektów Piranha Bytes silnika graficznego, który na potrzeby Elex został skorygowany. Produkcja, tradycyjnie, nie włącza trybu multiplayer, jako że inwestorzy skupili się wyłącznie na kampanii dla pojedynczego gracza.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTekken 7
Następny artykułEverspace pobierz
Jestem jednym z profesjonalnych graczy zapalony do publikacji wartościowych i ciekawych treści na tej stronie. Moja misja to dzielenie się poradami dotyczących rozgrywki w grach komputerowych ale nie tylko, bo także tworzę recenzje dotycząc produktów dla graczy a także dodatków do gier które czasami warto się z nimi zapoznać i je pobrać.