Destiny 2

gry do pobraniaDestiny 2 to seqel świetnej strzelanki, która w 2014 roku zadebiutowała na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nowa odsłona zadebiutuje także na PC. Na orbitę trafimy ponownie już 8 września. Choć do dziś nie widzieliśmy nawet sekundy gameplayu Destiny 2, preordery od zapowiedzi płyną wartkim strumieniem. Cóż, skwituję to tylko krótkim: Właśnie dlatego w tej branży nie może być dobrze. W końcu jednak przyszedł ten dzień, w którym wydawca postanowił zaprezentować światu coś więcej niż zwiastun. Dostaliśmy trochę całkiem soczystej rozgrywki i wygląda na to, że dwójka pod tym względem nie będzie ustępowała jedynce. Z jednej strony to zrozumiałe, bo w pierwsze Destiny ciągle zagrywa się masa ludzi, ale z drugiej – fajnie, gdyby Bungie trochę poeksperymentowało.
Blizzard wyjaśnił w specjalnym komunikacie, że za obsługę serwerów i wsparcie technologiczne odpowiedzialne będzie studio Bungie, ale nie zabraknie połączenia z innymi możliwościami Battle. net, takimi jak znajomi, tworzenie drużyn, czat bądź zakupy za pomocą środków nazbieranych na koncie.
Bungie przedtem wielką premierą Destiny 2 chce zaprezentować produkcję niesłychanie szerokiemu gronu odbiorców. To właśnie z tego powodu firma zdecydowała nawet na otwartą betę, jednak jak to wiecznie bywa w przypadku wielkich walk – musimy liczyć się spośród bardzo limitowaną zabawą. W powyższym czasie powinniście bez problemu uradzić, czy warto w tym roku kalendarzowego zainwestować w Destiny dwóch. Możecie mieć pewność, iż gra będzie rozwijana oraz rozszerzana przez wiele przyszłych miesięcy, ponieważ identyczną wiedzę praktyczną oglądaliśmy w przypadku Destiny.

Destiny 2 oficjalny trailer gry

Oraz to oznacza, że nie trzeba będzie znać całkowicie pierwszej części, by mieć warunki cieszyć się sequelem. Nie tylko w nawiązaniu nową fabułę, ale również na samą mechanikę. Naczelna część Destiny miała kolosalny próg wejścia, trzeba trwało dużo, dużo eksperymentować oraz czytać o grze, iżby zrozumieć wszystkie rządzące nią prawidła. Destiny 2 powinno być „easy to get into, hard to master”, a więc nie będzie owo uproszczona wersja gry jaka uraziłaby fanów, ale również będzie w sposób zrozumiały w celu graczy prezentowała mechanizmy jakie ją definiują.

Crucible w Destiny 2 jest nabazgrane w zasadzie zupełnie od nowa. Oraz w pewnym sensie jest bardziej sprowadzone od tego z ostatniej gry. Jedyny dostępne konfrontacji to 4 na czwarta. A to oznacza, iż niektóre tryby z Destiny albo znikają, albo również zostaną przebudowane tak, iżby uwzględnić powyższy limit. Destiny 2 ma być najogromniejszą grą w historii Bungie pod każdym względem. W szczególności jeśli chodzi o wielkość świata i tego, co można w nim sprawiać. Podczas zwykłej eksploracji spotkamy na naszej drodze NPC-ów oferujących Przygody (czyli takie poboczne questy). Owe sceny to poszukiwanie skarbów w wyznaczonych miejscach na mapce, czy też odkrywanie Utraconych Sektorów, w których czekać na nas będą skrzynia ze skarbami i boss dzierżący do niej klucz.
Zabawa miałaby ukazać się na półkach sklepowych w przyszłym roku kalendarzowego i w przeciwieństwie do mistrzowskiej części, dotrzeć również na PC-ta. Zapewne pamiętacie, iż pierwsze Destiny nie pojawiło się na komputerach, trafiło natomiast na dwie generacje konsol (X1, PS4, X360, PS3). Nie nastawiajcie się jednak na to na 100%, póki co to wyłącznie plotka. Podobno wydawca (Activision) poinformował o tym własnych pracowników podobnie jak o tym, że przy grze pomagać będzie będące własnością Acti studio Vicarious Visions. Nie do końca. Sam miałem przyjemność rozmawiać z ludźmi z Bungie na którymś z niemieckich GamesComów i pamiętam, że obiecywano wielkie, zaludnione planety – takie, na które „będę mógł zabrać swoją dziewczynę i z nią oglądać zachód słońca”. Nie jestem typem naiwniaka, więc w takie bajki nie uwierzyłem, nie wierzyłem też że Bungie będzie w stanie zrobić kosmiczne konsolowe MMO o rozmachu World of Warcraft. Niewiele się pomyliłem, do WoWa w końcu Destiny bardzo daleko. Activision od dłuższego czasu mówi, że Destiny 2 zadebiutuje 8 września. Teraz wydawca wyjaśnił… Data wydania dotyczy jedynie konsolowych wersji gry. Użytkownicy komputerów osobistych prawdopodobnie będą musieli poczekać dłużej, aby zagrać w mocno oczekiwaną produkcję. Destiny 2 w wersji na PC będzie dostępne wyłącznie przez Battle. net, co również może być przyczyną wydłużenia daty premiery z racji tego, że jest to świeża współpraca z Blizzardem. Jak mówi reżyser Destiny Luke Smith – deweloperzy nie chcą wiązać się z konkretną datą wydania na komputery osobiste. Chcą mieć pewność, że gra będzie miała czas potrzebny do „idealnego wypieczenia”, a kiedy już będzie gotowa, to gracze dostaną „pyszny kawałek chleba”. Niestety nie podano określonej daty, w której możemy spodziewać się debiutu produkcji na PC – jednakże jak pojawi się jakakolwiek informacja, niezwłocznie was o tym powiadomimy.